Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie turystyczne Japonia - praktyczne porady

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny
Podróż do Japonii to z pewnością niezapomniane przeżycie. Niesamowita kultura, historia, zabytki, a także warunki naturalne w tym kraju, sprawiają, że rocznie odwiedza go blisko ok. 30 milionów turystów.

    Sprawdź Cenę Ubezpieczenia Turystycznego

 

W ferworze przygotowań do wymarzonego wyjazdu nie można jednak zapomnieć o ubezpieczeniu. Dlaczego to takie ważne? Japonia to jeden z krajów, w których koszty leczenia są bardzo wysokie – w przypadku niektórych świadczeń medycznych nawet kilkunastokrotnie wyższe niż w Polsce. W Japonii nie obowiązuje oczywiście Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Dobre ubezpieczenie turystyczne to więc jedyny sposób, aby podróżnik nie musiał pokrywać tych opłat z własnej kieszeni. Wyjaśniamy, jak wybrać polisę, na co zwrócić szczególną uwagę i ile to wszystko kosztuje.  

Dlaczego warto pojechać do Japonii?  

Kraj Kwitnącej Wiśni to marzenie wielu podróżników. Na szczęście w dobie otwartych granic i tanich połączeń lotniczych, jego realizacja jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Zalety podróży do Japonii to m.in.: 

  • Zderzenie z inną kulturą. Japonia jest odległa od Polski nie tylko geograficznie, ale też kulturowo. Podróż do Japonii będzie obfitowała nie tylko w piękne wspomnienia, ale też możliwość edukacji i poszerzenia horyzontów.  

  • Niekończące się miejsca do zwiedzenia. Japonia jest krajem, w którym na atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca można trafić, nawet ich nie szukając  

  • Bezpieczeństwo. Japonia od lat uchodzi z jeden z najbezpieczniejszych krajów na świecie. Japonia, tuż po Islandii, szczyci się najniższym wskaźnikiem zabójstw. Wykazuje też jeden z najniższych wskaźników przestępczości. 

  • Doskonała komunikacja publiczna. Transport po Japonii to czysta przyjemność. Słynne japońskie pociągi, które nie spóźniają się nawet o minutę, są jego symbolem. 

  • Możliwość dostosowania podróży do swojego budżetu. Choć bilety lotnicze do Japonii z pewnością będą droższe niż w przypadku kurortów europejskich, ceny na miejscu są podobne do tych, które znamy z zachodniej części Starego Kontynentu. Przy odrobinie dobrej woli i wcześniejszej rezerwacji można znaleźć noclegi oraz zorganizować pozostałe atrakcje tak, aby zmieściły się nawet w budżecie, który nie jest z gumy.  

Planując podróż, warto pamiętać, że Japonia jest krajem średniej wielkości – ma powierzchnię 377,9 tys. km 2, czyli jest nieco większa od Polski. Choć w trakcie jednej podróży ciężko zwiedzić wszystkie atrakcje, jakie ma do zaoferowania, warto zaplanować podróż tak, aby zobaczyć jak najwięcej. Słynne, godne zwiedzenia japońskie atrakcje turystyczne, to m.in.: 

  • Tokio. Stolica Japonii to zdecydowanie punkt, od którego warto zacząć zwiedzanie. W imponujący sposób łączy tradycję i nowoczesność. Punkty obowiązkowe na mapie stolicy to m.in. Pałac Cesarski, świątynia buddyjska Sensō-ji, Muzeum Narodowe, Tokyo Skytree, czy zakupowa dzielnica Shibuya. 
  • Kioto. Miasto określane jako historyczna stolica Japonii, jest wręcz naszpikowane atrakcjami – aż 17 obiektów wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W Kioto warto zwiedzić m.in. Złoty Pawilon Kinkaku-ji, zamek Nijo, kompleks sakralny Fushimi Inari-taisha, czy dzielnicę Gion, nazywaną dzielnicą gejsz. 
  • Park Narodowy Fuji-Hakone-Izu wraz z Górą Fuji. Ta święta góra to prawdziwy symbol Japonii. W lipcu i sierpniu trwa tu sezon turystyczny, a na szczyt o wysokości 3776 m n.p.m. prowadzą cztery szlaki. 
  • Okinawa. Raj dla miłośników plażowania. Plaże na wyspie przez wielu uważane są za jedne z najpiękniejszych w całej Azji.  
  • Kenroku-en. Jeden z najsłynniejszych na świecie krajobrazowych ogrodów japońskich, położony się w mieście Kanazawa. To blisko 114,5 tys. m² powierzchni, na której zasadzono ponad 8 000 drzew i ponad 200 gatunków różnych roślin. 
  • Hiroszima. Wielu osobom Japonia kojarzy się z tragicznymi wydarzeniami z 1945 roku, podczas których doszło do eksplozji bomby atomowej. Dziś Hiroszimę można zwiedzać. W Parku Pamięci i Pokoju znajduje się muzeum poświęcone tym wydarzeniom oraz płonący ogień pokoju.  
  • Hokkaido. Zielona wyspa, której stolicą jest Sapporo, znane z zimowych igrzysk olimpijskich. Znajduje się tam aż 6 parków narodowych, a cała wyspa to prawdziwa gratka dla miłośników kontaktu z naturą.  

Koszty leczenia w Japonii – na co należy uważać?  

Japonia słynie z bardzo wysokich kosztów leczenia – większość świadczeń medycznych z perspektywy mieszkańca Polski jest tam niewyobrażalnie wręcz droga. Z tego powodu suma gwarantowana kosztów leczenia w polisie turystycznej (czyli maksymalna kwota, do jakiej odpowiada towarzystwo), powinna być możliwie wysoka. Rekomendowana kwota to 100 000 euro. Warto też rozważyć ofertę ubezpieczenia, w której koszty leczenia są nielimitowane.  

Wysokie opłaty za świadczenia medyczne przekładają się na bardzo wysoki poziom ochrony zdrowia. Kraj ten poświęca na nią około 8% swojego PKB.  

Przykładowe ceny za świadczenia medyczne w Japonii to: 

  • wizyta u lekarza pierwszego kontaktu – od ok. 8 000 do 30 000 jenów (ok. 300 - 1 000 zł), 
  • doba w szpitalu – od ok. 10 000 do 40 000 jenów za dobę (ok. 350 - 1 400 zł), 
  • wezwanie i transport kartką do szpitala – do ok. 80 000 jenów (ok. 3 000 zł).  

Najczęstsze wypadki i choroby w Japonii – na co uważać?  

Jak już wspominaliśmy, Japonia to kraj bardzo bezpieczny. Niska przestępczość, a także niezwykła dbałość mieszkańców o higienę, sprawiają, że z wypraw do Japonii turyści zwykle przywożą wyłącznie piękne wspomnienia. 

Na największe niebezpieczeństwa narażeni jesteśmy ze strony tamtejszej przyrody. Na wyspach dość regularnie występują trzęsienia ziemi, a piękne górskie szlaki są schronieniem jadowitych węży. Poza tym wypadek może zdarzyć się wszędzie – wystarczy chwila nieuwagi. 

Wielu turystów przed wyprawą do Japonii zastanawia się, czy musi wykonać jakieś obowiązkowe szczepienia. Odpowiedź brzmi – nie. Istnieje jednak lista szczepień zalecanych, również, gdy od poprzedniego szczepienia minęło wiele lat. Do listy takich szczepień zalicza się szczepienie przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B i kleszczowemu zapaleniu mózgu.

Na liście zalecanych szczepionek znajduje się też szczepienie przeciwko japońskiemu zapaleniu mózgu, jeśli wyjeżdżamy w rejony endemicznego występowania choroby (wszystkie wyspy z wyjątkiem Hokkaido). Przed każdą egzotyczną podróżą, a do takich zaliczamy również wyjazd do Japonii, dla własnego bezpieczeństwa warto umówić się na wizytę do lekarza medycyny podróży.  

Japonia 29 kwietnia 2023 r. zniosła restrykcje związane z wjazdem do kraju w związku z chorobą COVID-19. Oznacza to, że turyści nie muszą już wykonywać testów na obecność wirusa SARS CoV-2, ani legitymować się certyfikatami szczepień. 

Co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne do Japonii?  

Zakres polisy na wyjazd do Japonii, jako kraju, w którym leczenie jest bardzo drogie, warto dokładnie przemyśleć. Innej ochrony będzie potrzebował podróżnik, który w trakcie wypoczynku w Japonii zamierza jedynie zwiedzać zabytki, a innej amator nurkowania, wycieczek po górach lub sportów ekstremalnych. Ubezpieczenie zawsze należy dopasować do własnych potrzeb i sposobu, w jaki zamierzamy spędzać czas na wyjeździe. 

Warto, aby ubezpieczenie na wyjazd do Japonii zawierało: 

  • Koszty leczenia. Za sprawą kosztów leczenia towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszty wizyt lekarskich, hospitalizacji, lekarstw, opatrunków, rehabilitacji, operacji, a także niezwykle kosztownego transportu medycznego, w tym transportu z powrotem do Polski. Koszty leczenia to kluczowy element ubezpieczenia. Suma gwarantowana w przypadku wyjazdu do Japonii nie powinna być niższa niż 120 000 euro.  

  • Koszty ratownictwa. Koszty ratownictwa to element polisy, dzięki któremu ubezpieczyciel pokrywa wszystkie koszty akcji ratowniczych i poszukiwawczych. Jak nietrudno się domyślić, w Japonii są one bardzo wysokie. Minimalna rekomendowana kwota kosztów ratownictwa na wyjazd do Kraju Kwitnącej Wiśni do 15 000 euro.  

  • Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Jest to istotne zabezpieczenie finansowe na wypadek doznania jakichkolwiek urazów wymienionych w Ogólnych Zasadach Ubezpieczenia urazów. Kwotę odszkodowania, którą otrzymamy po zgłoszeniu, oblicza się na podstawie procentu uszczerbku na zdrowiu. Jeśli np. skręcimy kostkę, a ubezpieczyciel oznaczył ten uraz jako pięcioprocentowy uszczerbek, to właśnie taką część sumy ubezpieczenia NNW otrzymamy.  

  • OC w życiu prywatnym. Bardzo przydatny element polisy. Dzięki niemu ubezpieczyciel pokryje koszty szkód, które turysta wyrządzi szkodę osobie trzeciej lub należącemu do niej mieniu. Wbrew pozorom w podróży nietrudno o takie przypadki – to np. wybicie okna w hotelu przez dziecko bawiące się piłką, czy nieumyślne zniszczenie cudzego sprzętu elektronicznego.  

  • Assistance. Pierwsza pomoc w trudnych sytuacjach w podróży. Centrum alarmowe ubezpieczyciela jest gotowe do udzielenia pomocy turyście 24/7. Zakres tej pomocy zależy od wybranego pakietu Assistance.  

 O co rozszerzyć ubezpieczenie turystyczne do Japonii?  

Podstawowy zakres ubezpieczenia można jeszcze bardziej spersonalizować, a tym samym – dodatkowo rozszerzyć ochronę. Jest to możliwe dzięki dodatkom do polisy turystycznej. Obecnie towarzystwa oferują szeroki zakres takich rozszerzeń. Do najchętniej wybieranych zaliczamy:  

  • Ubezpieczenie bagażu. Niezbędny element polisy, gdy wybieramy się w tak długą podróż jak ta do Japonii, a przy tym zabieramy ze sobą cenne przedmioty. Ubezpieczenie zadziała w przypadku zniszczenia, zgubienia czy kradzieży bagażu. Uwaga: Ubezpieczenie bagażu czasami nie uwzględnia sprzętu elektronicznego. Przed zakupem polisy, warto upewnić się, że wybrana oferta zawiera taką opcję.  

  • Klauzula sportów ekstremalnych lub wysokiego ryzyka. To ważny dodatek dla wszystkich sportowców. Każdy ubezpieczyciel określa, jakie sporty uznaje za ekstremalne lub wysokiego ryzyka. Listę takich sportów można znaleźć w OWU. Jeśli znajdzie się na niej nasza aktywność, konieczne jest dokupienie klauzuli. Jest to warunkiem uzyskania ochrony, jeśli do nieszczęśliwego wypadku dojdzie podczas uprawiania sportu.  

  • OC sportowe. Działa na zasadach takich jak OC w życiu prywatnym, ale w warunkach uprawiania sportów. Dzięki OC sportowemu ubezpieczyciel pokryje opłaty związane np. ze spowodowaniem wypadku z udziałem innej osoby lub zniszczeniem cudzego sprzętu sportowego.  

  • Ubezpieczenie sprzętu sportowego. Chroni przed zniszczeniem, zgubieniem, czy kradzieżą sprzętu sportowego. Warto zdecydować się na to rozszerzenie, gdy w podróż zabieramy własny sprzęt – zwykle jest on kosztowny.  

  • Klauzula alkoholowa. Dzięki tej klauzuli ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia, a także wypłaci odszkodowanie z NNW, jeśli do nieszczęśliwego zdarzenia dojdzie, gdy podróżnik będzie pod wpływem alkoholu. Warto rozważyć zakup klauzuli, jeśli nie wykluczamy spożywania alkoholu w trakcie naszego wyjazdu.  

  • Klauzula chorób przewlekłych. To rozszerzenie jest niezbędne dla wszystkich podróżników cierpiących na choroby przewlekłe. W razie braku takiej klauzuli ubezpieczyciel odmówi pokrycia kosztów, jeśli za dojdzie do pogorszenia stanu zdrowia podróżnika w związku z chorobą przewlekłą.  

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Japonii?  

Ile kosztuje ubezpieczenie na podróż do Japonii? Oczywiście cena zależy od wielu czynników. Wpłynie na nią m.in. czas trwania podróży, sposób, w jaki zamierzamy spędzać czas, czy w końcu wybrane rozszerzenia ochrony. Mimo to – ubezpieczenie turystyczne do Japonii nie powinno nadwyrężyć budżetu turysty. Ofertę o optymalnym zakresie ochrony można znaleźć już za ok. 9 zł. Tak niewielki wydatek pozwoli oszczędzić sobie problemów finansowych opiewających w skrajnych przypadkach na kilkaset tysięcy złotych.  

Poniżej kilka propozycji dostępnych w naszym kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych.  

Propozycje ubezpieczenia na 14-dniowy wyjazd do Japonii dla jednej osoby – w celu wypoczynku i zwiedzania 

Towarzystwo ubezpieczeniowe 

Zakres ubezpieczenia 

Cena za 1 dzień ochrony 

Europa Ubezpieczenia 

Koszty leczenia: 452 106 zł 
NNW: 45 211 zł  
Ratownictwo: 31 647 zł  
Ochrona COVID-19: zakres 7 / 7 
Bagaż: 4 521 zł 
OC: 452 106 zł  
OC sportowe: 452 106 zł  
Sprzęt sportowy ✓   
Zdarzenia pod wpływem alkoholu ✓  

9,00 zł 
1 dzień / 1 osoba  

Generali 

Koszty leczenia: 500 000 zł 
Ratownictwo: 500 000 zł  
NNW: 50 000 zł  
Ochrona COVID-19: zakres 5 / 7 
Bagaż: 1 000 zł 
OC: 200 000 zł  
Zdarzenia pod wpływem alkoholu ✓  

11,00 zł 
1 dzień / 1 osoba  

AXA 

Koszty leczenia: 600 000 zł  
Ratownictwo: 600 000 zł  
NNW: 50 000 zł  
Ochrona COVID-19: zakres 7 / 7 
Bagaż: 3 000 zł 
OC: 250 000 zł  
OC sportowe: 250 000 zł  
Sporty objęte polisą: 114  
Sprzęt sportowy ✓   
Zdarzenia pod wpływem alkoholu 
✓  

12,77 zł 
1 dzień / 1 osoba  

Nationale Nederlanden 

Koszty leczenia: 800 000 zł 
NNW: 10 000 zł  
Ratownictwo: 100 000 zł  
Ochrona COVID-19: zakres 5 / 7 
Bagaż: 2 000 zł 
OC: 300 000 zł  
OC sportowe: 300 000 zł  
Zdarzenia pod wpływem alkoholu ✓   

18,55 zł 
1 dzień / 1 osoba  

AXA 

Koszty leczenia: 40 000 000 zł 
Ratownictwo: 40 000 000 zł  
NNW: 150 000 zł  
Ochrona COVID-19: zakres 7 / 7 
Bagaż: 6 000 zł 
OC: 1 500 000 zł  
OC sportowe: 1 500 000 zł  
Sporty objęte polisą: 114  
Sprzęt sportowy ✓   
Zdarzenia pod wpływem alkoholu ✓   

23,72 zł 
1 dzień / 1 osoba  

W Japonii nie możemy liczyć na pomoc gwarantowaną kartą EKUZ. W praktyce oznacza to, że jeśli nie wykupimy ubezpieczenia turystycznego, jesteśmy zdani wyłącznie na siebie... i swój portfel. To niebezpieczne, tym bardziej że koszty leczenia w Kraju Kwitnącej Wiśni są niewyobrażalnie wręcz wysokie. Zakup dobrej polisy powinien więc być podstawowym elementem przygotowań do wyjazdu, równie ważnym jak rezerwacja noclegu czy lotu. Należy zakupić polisę jeszcze przed opuszczeniem Polski, aby nie narażać się na karencję.  

Madalena Kajzer, specjalistka ds. ubezpieczeń turystycznych

Jak kupić polisę na wycieczkę do Japonii? Najłatwiej i najwygodniej zrobić to online. Zakup przy pomocy naszego kalkulatora ubezpieczeń turystycznych nie zajmie więcej niż kilka minut. To proste i w pełni bezpieczne. Wystarczy:  

1. Wejść na stronę kalkulatora.

2. Wybrać kontynent oraz kraj, do którego się wybieramy (Azja, Japonia). Należy też wskazać cel podróży, okres ubezpieczenia (pierwszy i ostatni dzień wyjazdu) oraz liczbę osób, które ma objąć ubezpieczenie (wraz z datami urodzenia i informacją, czy aktualnie przebywają w Polsce). Ważne: jeśli ktoś z podróżników cierpi na chorobę przewlekłą, trzeba zaznaczyć znajdujący się obok checkbox.  

3. Opcjonalnie można wpisać adres e-mail, na który system prześle wyliczenia. Kolejno należy zaznaczyć checkboxy z wymaganymi zgodami i kliknąć PORÓWNAJ OFERTY.  

4. Czas na wybór konkretnej oferty. Kalkulator wyświetli kilka lub kilkanaście różnych ofert renomowanych towarzystw ubezpieczeniowych. Można się z nimi szczegółowo zapoznać, klikając SZCZEGÓŁY OFERTY.  

5. Już prawie gotowe! Po wyborze oferty klikamy KUP ONLINE. System bezpiecznie przeprowadzi nas przez proces zakupu, który zakończy się płatnością za polisę – oczywiście online. Wszystkie dokumenty w ciągu kilku minut trafią na wskazany adres e-mail. Wystarczy je już tylko wydrukować, podpisać i spakować. Gotowe!  

 

    Sprawdź Cenę Ubezpieczenia Turystycznego

 
Co warto wiedzieć?
  1. Suma ubezpieczenia kosztów leczenia w Japonii powinna wynosić co najmniej 100 tys. euro. 
  2. W Japonii EKUZ nie działa. 
  3. Doba pobytu w szpitalu w Japonii może kosztować nawet 1 000 zł. 
  4. Ubezpieczenie turystyczne do Japonii można kupić od około 10 zł dziennie. 

Najczęściej zadawane pytania

  1. Czy ubezpieczenie turystyczne do Japonii jest obowiązkowe?  

    Obecnie polskie MSZ informuje, że koniecznie należy wykupić ubezpieczenie pokrywające koszty leczenia COVID-19. To jednak tyko rekomendacja. Ze względu na wysokie koszty leczenia warto mieć polisę.

  2. Co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne do Japonii?  

    Ubezpieczenie turystyczne do Japonii powinno zawierać co najmniej: koszty leczenia, koszty ratownictwa, OC w życiu prywatnym, a także ubezpieczenie NNW i Assistance w zakresie podstawowym lub rozszerzonym. Planując podróż do kraju tak odległego jak Japonia, warto też również rozważyć rozszerzenia ubezpieczenia, jak m.in. klauzula alkoholowa, klauzula sportów ekstremalnych lub wysokiego ryzyka, czy ubezpieczenie bagażu. Osoby, które chorują przewlekle, koniecznie muszą dokupić klauzulę chorób przewlekłych.  

  3. Czy aktualnie można podróżować do Japonii?  

    Tak. Granice Japonii są otwarte na ruch turystyczny.  

  4. Czy w Japonii wymagane są szczepienia obowiązkowe?  

    Nie. Jadąc do Japonii, nie trzeba obowiązkowo wykonywać żadnych szczepień. Polskie MSZ podaje jednak, że w razie jakichkolwiek wątpliwości, warto kontaktować się z wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną lub specjalistą ds. medycyny tropikalnej. 

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /data/www/ubezpieczeniaonline.pl/public_html/_nowe/_assets/_views/article.php on line 443
4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia