Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 4 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Złamanie śródstopia a odszkodowanie

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny
Ubezpieczenie na życie może pomóc Ci, gdy dojdzie u Ciebie do złamania śródstopia. Poniżej dowiesz się, ile odszkodowania możesz dostać i jak szukać odpowiedniej polisy.

Sprawdź również, co jeszcze może zaoferować Ci ubezpieczenie na życie. Pamiętaj też o tym, że nie we wszystkich okolicznościach będzie przysługiwać Ci odszkodowanie. Poniżej dowiesz się więcej.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Zobacz, co warto wiedzieć o złamaniu śródstopia

Uraz, jakim jest złamanie śródstopia może mocno skomplikować Twoje codzienne życie i funkcjonowanie. Złamanie kości śródstopia może przytrafić się podczas uprawiania sportu, upadku ze schodów lub w wyniku wypadku samochodowego. Objawy, które charakteryzują taki rodzaj złamania to:

  • silny ból,
  • obrzęk,
  • zniekształcenie,
  • problemy z poruszaniem stopą,
  • zasinienie.

Takich objawów nie powinieneś ignorować, ponieważ brak odpowiedniego leczenia może prowadzić do poważnych konsekwencji oraz trwałego uszczerbku na zdrowiu. 

Gdy udasz się do lekarza, dowiesz się – jaki jest plan leczenia. Konieczne może być czasowe unieruchomienie, a nawet zabieg chirurgiczny. Po leczeniu potrzebna może okazać się rehabilitacja, która pozwoli szybciej wrócić do pełnej sprawności. 

Co zrobić, gdy już dojdzie do takiego złamania?

Przy każdym złamaniu ważne jest szybkie działanie i pomoc lekarza. Jeśli rozpoznasz u siebie objawy i podejrzewasz złamanie kości, powinieneś jak najszybciej udać się po pomoc.

Konieczne będzie badanie obrazowe za pomocą rentgenu, które przedstawi poziom złamania, przemieszczenia oraz dodatkowych informacji o urazie. Dzięki temu będzie można stworzyć plan leczenia dostosowany do kontuzji.

Złamanie śródstopia wymagać będzie unieruchomienia, a czasem nawet operacji chirurgicznej. Im szybciej zgłosisz swój uraz u lekarza, tym lepiej.

Czy możesz liczyć na odszkodowanie?

Z tytułu złamania odszkodowanie z polisy na życie jest możliwe. Zależy to jednak od tego, czy posiadasz odpowiednie rozszerzenie ochrony oraz samych okoliczności zdarzenia.

Pamiętaj o tym, że odszkodowanie może się zwiększyć. Jeśli Twoja polisa obejmuje urazy ciała, pobyt w szpitalu oraz operacje chirurgiczne, to każde z tych zdarzeń może zapewnić świadczenie, dzięki czemu kwota odszkodowania będzie znacznie wyższa.

Wysokość odszkodowania jest zależna od stopnia i rodzaju urazu. Jeśli doszło wyłącznie do uszkodzenia śródstopia – kwota może być inna niż w sytuacji, gdy złamaniu uległa również inna kość np. piszczelowa oraz przedramię. Wypadkowi może towarzyszyć wstrząśnienie mózgu, rany wewnętrzne jamy brzusznej czy poparzenia – każde z takich zdarzeń wpływa na kwotę, jaką wypłaci ubezpieczyciel. Ubezpieczenie na życie może obejmować również pokrycie kosztów rehabilitacji, o czym również warto pamiętać.

Ważne są okoliczności zdarzenia. Uraz stopy, który powstał podczas bójki, skoku na bungee czy prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu – może zostać wyłączony z odpowiedzialności ubezpieczeniowej. 

Jak wysokie odszkodowanie za złamanie śródstopia? 

Wysokość odszkodowania jest zależna od tego, na jaką sumę ubezpieczenia oraz ochronę się zdecydowałeś. Wpływ ma również to, jak duży jest uraz, który Cię spotkał. Proste złamanie przyniesie niższe świadczenie niż w sytuacji, gdy złamanych miejsc jest więcej.
 

Wysokość odszkodowania za złamaną kość śródstopia

Rodzaj uszkodzenia śródstopia

Przewidywany czas leczenia

Wysokość możliwego świadczenia

Dodatkowe świadczenia

Procent uszczerbku na zdrowiu

złamanie bez przemieszczenia

4-6 tygodni

niska

pokrycie kosztów leczenia

do 5%

złamanie z przemieszczeniem

6-8 tygodni

średnia

pokrycie kosztów leczenia, częściowa rehabilitacja

5-10%

złożone złamanie otwarte

8+ tygodni

wysoka

pełne pokrycie kosztów leczenia, pełna rehabilitacja

powyżej 10%

Tabela 1. Opracowanie własne na podstawie ofert wybranych TU (29.04.2024).

Uraz urazowi nierówny. Ubezpieczyciel zwróci uwagę na to, czy Twoja sytuacja obejmowała konieczność hospitalizacji, ingerencji chirurgicznej oraz dalszego leczenia. Twoje ubezpieczenie może uwzględniać również rehabilitację.

Warto więc zadbać o to, by indywidualna polisa na życie chroniła Cię w różnych sytuacjach. Świadczenie może wynagrodzić dyskomfort związany ze złamaniem, ale również pozwoli zachować stabilność finansową, jeśli uraz uniemożliwia zarobkowanie, a musisz np. spłacać pożyczkę.

-    stwierdza Michał Ratajczak, ekspert ubezpieczeniaonline.pl

Na co możesz liczyć oprócz odszkodowania?

Ubezpieczenie na życie nie musi ograniczać się wyłącznie do wypłaty świadczenia. Może również zapewnić Ci wiele różnego rodzaju usług, które w trudnych chwilach bywają naprawdę pomocne. Złamanie kości może mocno komplikować Twoje życie.

Dobrym pomysłem może być pakiet assistance, który umożliwia skorzystanie z określonych usług. W ramach pakietu assistance możesz otrzymać dostęp do:

  • infolinii medycznej,
  • transportu medycznego,
  • dowozu leków,
  • opieki nad dziećmi w czasie hospitalizacji,
  • opieki nad zwierzętami domowymi w czasie hospitalizacji,
  • wsparcia psychologa,
  • pomocy w organizacji sprzętu niezbędnego do rehabilitacji,
  • wizyty domowej lekarza lub pielęgniarki.

Kiedy może nie być świadczenia z polisy?

Proces ubiegania się o odszkodowanie jest dość prosty. Należy skompletować dokumentację medyczną, napisać wniosek do ubezpieczyciela i przesłać komplet dokumentów we wskazany przez towarzystwo ubezpieczeniowy sposób. Musisz jednak pamiętać o tym, że każde ubezpieczenie na życie posiada pewne ograniczenia, które wpłyną na to, że finalnie możesz nie otrzymać odszkodowania. Dzieje się tak z kilku powodów:

  • wyłączenie odpowiedzialności – określa okoliczności zdarzenia, które mogą sugerować, że przyczyniłeś się świadomie do własnej szkody (np. branie udziału w bójce),
  • karencja – określa okres ochronny między podpisaniem umowy, a rozpoczęciem ochrony w konkretnym zakresie,limity świadczeń – określają ile razy w ciągu umowy polisowej może zostać wypłacone świadczenie.

Gdzie powinieneś szukać dobrej polisy?

Twoja indywidualna polisa na życie powinna w całości być dopasowana do Twoich potrzeb. Jeśli biegasz w półmaratonach, lubisz taniec albo cierpisz na określone dolegliwości, które wymagają regularnych badań – zwróć na to uwagę przy wyborze ubezpieczenia.

Zastanów się również na wysokością sumy ubezpieczenia. Powinna być wysoka na tyle, by nie przekraczać Twoich możliwości budżetowych. W innej sytuacji przy pierwszych problemach finansowych możesz rozważać rezygnację z ubezpieczenia. To duży błąd. Stracisz niepotrzebnie pieniądze i dotychczasową ochronę. Lepiej wybrać polisę ze składką, która nie będzie stanowiła obciążenia również w tych trudniejszych miesiącach, kiedy będziesz mieć więcej wydatków (np. urlop latem lub wyprawka szkolna we wrześniu).

Kluczowe jest porównanie dostępnych ofert. Bez tego kroku łatwo przepłacić i kupić produkt, który nie zapewni Ci najlepszej ochrony. Porównanie pozwala dotrzeć do najbardziej korzystnych rozwiązań. Pomóc Ci może porównywarka ubezpieczeniowa. To proste narzędzie, które w szybki sposób pomoże Ci dotrzeć do najlepszych ubezpieczeń na życie i ułatwi kontakt z agentem w celu zawarcia umowy.

Pomocny może okazać się również ranking ubezpieczeń na życie. Strony, które prowadzą takie rankingi przedstawiają rzetelne informacje, pokazują plusy i minusy poszczególnych rozwiązań oraz publikują wiele cennych rad o tym, jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie na życie.
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

To warto wiedzieć

1.    Uraz złamania kości może wymagać leczenia poprzez zarówno usztywnienia okolicy złamania, jak i ingerencji chirurgicznej, a następnie rehabilitacji

2.    Złamanie może kwalifikować się jako zdarzenie, za które otrzymasz odszkodowanie

3.    Wysokość odszkodowania zależy od wybranej przez Ciebie polisy, sumy ubezpieczenia, zakresu ochrony oraz rozmiaru doznanego urazu

4.    Zanim kupisz polisę na życie, porównaj dostępne opcje, by nie przepłacić i nie podjąć zbyt pochopnej decyzji
 

FAQ – Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie na wypadek złamania kości śródstopia

  1. Czy za złamane śródstopie należy się świadczenie?

    Uraz, jakim jest złamane śródstopie może zapewnić odszkodowanie, jeśli Twoje ubezpieczenia uwzględnia takie zdarzenie.

  2. Ile wynosi odszkodowanie za złamane śródstopie?

    Za złamane śródstopie możesz uzyskać zarówno 200, jak i 2 000 zł. Kwota świadczenia zależna jest od wybranej sumy ubezpieczenia oraz tego, jak duża jest Twoja kontuzja. Więcej otrzymasz za złamanie, które wymaga operacji chirurgicznej oraz dalszego leczenia.

  3. Ile czasu zrasta się śródstopie?

    Leczenie złamania to proces indywidualna i zależny od stopnia doznanych obrażeń. Może wymagać kilku tygodni stosowania usztywnienia, jak i kilku miesięcy, jeśli doszło do operacji i konieczna będzie rehabilitacja.

  4. Kiedy można ubiegać się o świadczenie?

    O odszkodowanie możesz starać się zaraz po zdiagnozowaniu urazu, ale i po zakończonym leczeniu. Ważna jest dokumentacja medyczna, którą musisz przesłać ubezpieczycielowi.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Średnia ocena: 0.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia