Ubezpieczenie żony - na jakich zasadach?
Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
PAMIĘTAJ! Rozszerzenie ochrony do kilku osób w ramach 1 ubezpieczenia będzie zdecydowanie bardziej korzystne niż zakup 2 osobnych polis. |
Ochrona dla żony – wariant indywidualny
W przypadku ubezpieczenia dla jednej osoby – podmiotem ubezpieczającym jest towarzystwo ubezpieczeniowe, a ubezpieczonym my sami. W przypadku, gdy pośredniczymy w ubezpieczeniu – to my niejako stajemy się ubezpieczającym poprzez płacenie składek, a osobą ubezpieczoną czyli objętą ochroną – jest żona.W takiej sytuacji, małżonka jest uprawniona do wskazania osób uposażonych – uposażyć może nas, jak również rodzeństwo, rodziców czy dzieci.
Polisa dla żony może obejmować ochronę życia, zdrowia i wypadków (NNW).
1. POLISA ŻYCIOWAto głównie świadczenie dla żony w razie naszego zgonu czy zgonu innego współubezpieczonego. Żona, gdy ubezpieczony jest mąż, ma prawo otrzymać świadczenie z tytułu jego śmierci. Dodatkowe korzyści wynikają z włączenia jej w ochronę ubezpieczenia. Wariantem tej polisy jest ochrona, oszczędzanie lub inwestowanie. W każdym z rodzajów polisy życiowej żona będzie upoważniona do otrzymania świadczenia za agon męża czy partnera, o ile widnieje na umowie polisowej jako uposażona.2.POLISA ZDROWOTNA zapewnia wsparcie finansowe na wypadek zdiagnozowania poważnej choroby – tutaj towarzystwo ubezpieczeniowe określa listę chorób objętych ubezpieczeniem. Rozszerzenie zdrowotne umożliwia również skorzystanie z całodobowej infolinii medycznej czy opcji dodatkowych jak np. transport medyczny. Ochrona zdrowotna to również rozszerzenia dotyczące pobytu w szpitalu oraz operacji chirurgicznych – z tego tytułu również można uzyskać odszkodowanie.
3.Ochrona wypadkowa NNW dotyczy również wypadków – zarówno nieszczęśliwych wypadków, jak i komunikacyjnych. Konsekwencją może być wstrząśnienie mózgu, złamanie, pobyt w szpitalu czy inny uszczerbek na zdrowiu. Takie rozszerzenie również uprawnia do otrzymania świadczenia. Objęcie ochroną żony uprawnia ją do skorzystania z takich rozwiązań.
Assistance jest najczęściej rozszerzeniem w każdej z powyższych polis i zapewnia dodatkową pomoc – oprócz wsparcia finansowego. Należą do nich:
- infolinia medyczna,
- transport medyczny,
- pomoc psychologa,
- wizyty domowe lekarza lub pielęgniarki,
- pomoc domowa po czasie hospitalizacji,
- rehabilitacja,
- dodatkowe konsultacje u specjalisty.
Ochrona dla żony – wariant grupowy
Nie każdy z nas jednak chce zdecydować się na indywidualne ubezpieczenie na życie – część z nas ma możliwość zakupu polisy grupowej w miejscu zatrudnienia. To korzystne rozwiązanie, choć zapewnia znacznie niższe odszkodowania.
„Grupówka” w firmie zapewnia szeroki zakres ochrony oraz krótki okres karencji lub nawet jej brak. Kwestia karencji, czyli czasowego wyłączenia odpowiedzialności TU ma znaczenie w przypadku żony, która spodziewa się dziecka. Wtedy jest większa szansa na otrzymanie świadczenia z tytułu urodzenia dziecka – w tym przypadku żony jako współubezpieczonej pracownika.
Polisy grupowe uwzględniają włączenie żony w zakres ochrony.Możliwe jest to na warunkach zbliżonych cenowo do warunków, jakie otrzymujemy jako pracownik. Dzięki temu w niedużej cenie możemy objąć ochroną bliską nam osobę. To dobre rozwiązanie, ponieważ grupówka zabezpiecza finansowo w sytuacji narodzin dziecka, śmierci bliskich osób, zapewnia również opiekę medyczną, co zwiększa szasnę na otrzymanie świadczenia.
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Polisa rodzinna dla wszystkich
W wariancie rodzinnym każdy ze współubezpieczonych może mieć własny zakres ochrony, np.:
- mąż – trwałe inwalidztwo, poważne zachorowanie (zwłaszcza gdy sam utrzymuje rodzinę czy wykonuje niebezpieczny zawód);
- żona – urodzenie dziecka, NNW, leczenie szpitalne;
- rodzice i teściowie – leczenie szpitalne, rehabilitacja, medyczne assistance;
- dzieci – NNW, assistance medyczne.
Uposażona żona
W przypadku, gdy nie zdecydujemy się na zakup ochrony dla żony, pozostaje ona osobą uposażoną. Oznacza to, że w przypadku naszej śmierci – żona otrzymuje odszkodowanie na sumę ubezpieczenia, którą wybraliśmy.
W sytuacji, gdy w umowie nie określimy, kto jest uposażony do przyjęcia odszkodowania – ubezpieczyciel wypłaca je osobom uprawnionym do dziedziczenia spadku – czyli:
- małżonce,
- dzieciom,
- wnukom,
- rodzicom,
- rodzeństwu,
- dzieciom rodzeństwa.
Znaczenie ma również to, ile osób wskażemy jako osoby uposażone – np. jeśli będzie to żona oraz nasza mama – suma ubezpieczenia będzie podzielona na te dwie osoby lub analogicznie w stosunku do liczby uposażonych.
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
2. Gdy chcemy objąć ochrona naszą żonę – powinniśmy rozszerzyć naszą polisę na życie
3. W sytuacji, gdy kupujemy ubezpieczenie na życie – jesteśmy ubezpieczonymi, jednak gdy pośredniczymi w objęciu ochroną żony – stajemy się ubezpieczającymi
4. Oprócz żony możemy objąć ochrona również dzieci, rodzeństwo, rodziców oraz teściów