Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 16 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Odszkodowanie za złamaną nogę - ile wynosi?

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny
Złamanie nogi może nieść za sobą wiele przykrych konsekwencji, ale również mocno skomplikować Twoje codzienne życie prywatne i zawodowe.

Odpowiednio skonstruowana ochrona może zapewnić Ci odszkodowanie, ale i wsparcie w leczeniu kontuzji. Uraz może wymagać rehabilitacji ale jako ubezpieczony możesz liczyć również na inne formy wsparcia. Poniżej przedstawiamy Ci, na jaką pomoc możesz liczyć.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Co warto wiedzieć o złamaniu nogi 

Do złamania nogi może dojść w bardzo różnych okolicznościach. Taka sytuacja może mieć miejsce podczas uprawiania sportu, ale i w czasie wypadku komunikacyjnego. Przyczynić się może również choroba dotycząca układu kostno-stawowego. 

Objawy pojawiają się szybko, zaraz po wystąpieniu urazu. Należą do nich: opuchnięcie i obrzęk, silny ból w miejscu złamania, trudności i ból w trakcie poruszania kończyną, deformacja kości lub okolicy złamania oraz zasinienie. Kość może być zauważalna, gdy dojdzie do złamania otwartego. 

Do najczęściej spotykanych złamań zaliczyć można złamanie zamknięte, w którym kość nie przebija skóry oraz złamanie otwarte, gdy kość wydostaje się na zewnątrz ciała. Możliwe jest również złamanie z przemieszczeniem, gdy kości zmieniają swoje położenie oraz pęknięcie kości, gdy dochodzi do naruszenia struktury kości, ale nie całkowite. Pęknięcie, podobnie jak pozostałe urazy, również wymaga leczenia oraz usztywnienia. 

Złamanie kości wymaga pomocy medycznej oraz leczenia, w niektórych przypadkach konieczny jest pobyt w szpitalu, operacja chirurgiczna, a nawet rehabilitacja.

 

Leczenie złamania – jak powinno wyglądać?

Metod leczenia jest kilka i zależą one od rodzaju i stopnia złamania oraz kilku innych okoliczności. Początek leczenia to udzielenie pierwszej pomocy, usztywnienie miejsca, w którym podejrzewa się złamanie kości, a w następnej kolejności konieczne jest udanie się do szpitala w celu diagnostyki.
Lekarze z kolei przeprowadzają proces badania urazu i na podstawie otrzymanych wyników kierują na dalsze leczenie. Może to być samo usztywnienie złamanego miejsca, ale konieczna może być również operacja w celu złożenia kości, ustabilizowania poprzez założenie odpowiednich śrub, płytek lub implantów. Po operacji jako pacjent poznasz dalsze wskazówki dotyczące leczenia. Wymagany może być wyłącznie gips przez kilka tygodni, ale i ćwiczenia rehabilitacyjne.

Z całą pewnością nie warto bagatelizować leczenia złamanej nogi. Wymaga ono pomocy specjalistów i dopasowanego leczenia, które uwzględni wiele różnych czynników, w tym również choroby współistniejące. Proces powrotu do zdrowia może być długi, a samo złamanie może uniemożliwić powrót do pełnej sprawności, jeśli uraz był skomplikowany.

W takiej sytuacji ubezpieczenie na życie może bardzo pomóc. Szczególnie, gdy złamanie wpływa na Twoje codzienne życie, np. zawodowe. Świadczenie, jakie możesz otrzymać, może posłużyć jako środki na rehabilitację lub stanowić rekompensatę za niezdolność do pracy zarobkowej.

 

Zobacz, jak duże świadczenie możesz dostać z ubezpieczenia 

To, ile dostaniesz z polisy na życie, zależy od tego, jak duża jest suma ubezpieczenia, ale i jak duży jest stopień Twojego urazu. Większe odszkodowanie otrzymasz, jeśli zdecydowałeś się na kompleksową ochronę, która uwzględnia również pobyt w szpitalu, operacje chirurgiczne oraz inne zdarzenia.

Dla przykładu -proste złamanie wskutek poślizgnięcia na oblodzonym chodniku, wymagające usztywnienia zapewni mniejsze odszkodowanie niż te, do którego doszło wskutek wypadku samochodowego i wymaga hospitalizacji oraz operacji chirurgicznej.

ILE MOŻESZ OTRZYMAĆ DOSTAĆ ZA ZŁAMANĄ NOGĘ?

TU/rodzaj złamania

złamanie kości strzałkowej

złamanie jednej albo kilku kości śródstopia

złamanie nasady dalszej kości piszczelowej lub nasady dalszej kości strzałkowej

złamanie kości piętowej lub kości skokowej

złamanie kości udowej – w obrębie nasady bliższej albo szyjki lub trzonu

PZU, Dodatkowe grupowe ubezpieczenie, Wsparcie po złamaniu kości wskutek nieszczęśliwego wypadku

do 10% SU

do 10% SU

do 20% SU

do 25% SU

do 50% SU

PZU, Dodatkowe ubezpieczenie do ubezpieczeń indywidualnie kontynuowanych, PZU Na Wypadek

do 2% SU

do 1% SU

do 2% SU

do 3% SU

do 6% SU

Ergo Hestia, Ergo 4, Uszkodzenie ciała NW*

do 4% SU

do 1% SU

do 4% SU

do 1% SU

do 6% SU

Nationale Nederlanden, Umowa dodatkowa na wypadek

uszkodzenia ciała

do 5% SU

do 5% SU

do 10% SU

do 5% SU

do 50% SU

Tabela 1. Opracowanie własne na podstawie informacji zawartych w różnych TU (07.02.2024 r.).

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Takie rozwiązania sprawią, że zyskasz znacznie więcej! 

Odszkodowanie za złamanie nogi to jedno, ale możesz otrzymać znacznie więcej. Musisz jedynie wiedzieć przed zakupem polisy na życie, jakie rozwiązania mogą Ci pomóc w trudnych sytuacjach.

Ubezpieczenie na życie, które chroni na wypadek urazu ciała to tylko jedno z rozwiązań. Istnieją jednak umowy dodatkowe, które mogą zwiększyć kwotę odszkodowania ale również zapewnić inne formy pomocy. Oto kilka interesujących rozwiązań:

  • pakiet medyczny assistance – oferuje konkretne usługi jak np. teleporadę medyczną, pomoc w zorganizowaniu wizyty u specjalisty, rehabilitacji czy transport medyczny, 
  • dodatkowa ochrona na wypadek zabiegów chirurgicznych – operacja może stanowić podstawę do dodatkowego odszkodowania,
  • dodatkowa ochrona na wypadek pobytu w szpitalu – hospitalizacja, szczególnie ta dłuższa może zapewnić dodatkowe środki za każdy dzień spędzony w szpitalu.

 

Pamiętaj, że w tych okolicznościach polisa może nie zadziałać! 

Nie we wszystkich okolicznościach działa Twoja ochrona ubezpieczeniowa. Ubezpieczyciel ma prawo odstąpić od warunków umowy, jeśli uzna, że świadomie działałeś na własną szkodę. Dzieje się tak ze względu na punkt, który możesz znaleźć w OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia), a jest nim wyłączenie odpowiedzialności. 

Punkt ten określa, w jakich okolicznościach nie może dojść do wypadku, jeśli zależy Ci na odszkodowaniu. Na pieniądze nie możesz liczyć, jeśli do urazu dojdzie wskutek m.in.:

  • przebywania na terenie objętym działaniami wojennymi,
  • brania udziału w bójce,
  • popełniania czynu prawnie zabronionego,
  • wypadku spowodowanego pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających,
  • samookaleczenia,
  • uprawiania sportu o wysokim stopniu ryzyka,
  • prowadzenia pojazdu bez posiadania koniecznych uprawnień.

O odszkodowaniu decyduje również karencja. Jeśli do złamania dojdzie dzień po podpisaniu umowy ubezpieczeniowej – towarzystwo ubezpieczeniowe może mieć poważne wątpliwości co do Twojego przypadku i losowości zdarzenia. Karencja może spowodować brak odszkodowania lub znacznie mniejsze świadczenie. Czas karencji, w zależności od rodzaju zdarzenia, wynosi najczęściej od 1 do 24 miesięcy.

Znajomość treści, jaką przedstawia dokument OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia) jest kluczowy przed podpisaniem umowy. Dzięki niemu dowiesz się również, w jaki sposób skontaktować się z towarzystwem ubezpieczeniowym, gdzie dojdzie do wypadku lub jaka dokumentacja może być Ci potrzebna do ubiegania się o odszkodowanie.

 

Gdzie możesz znaleźć solidną polisę na życie?

Przy wyborze polisy na życie bardzo ważne jest porównanie dostępnych ofert. W podobnej cenie możesz zyskać dwa zupełnie różne produkty, które zapewnią Ci różny zakres ochrony. 

Musisz wiedzieć, jaką masz alternatywę – może inne ubezpieczenie zapewni Ci lepszy pakiet assistance, wyższe odszkodowanie lub jeszcze inne profity? Dzięki porównywarce ubezpieczeniowej dotrzesz do najbardziej korzystnych ofert oraz nie przepłacisz za zbyt pochopnie podjętą decyzję. Ubezpieczenie na życie to produkt wielowymiarowy – nie wszystkie produkty oferują dokładnie to samo i właśnie z tego powodu dobrze jest sprawdzić różne opcje, by nie ominąć ciekawych rozwiązań.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie na życie ma zapewnić pomoc w óżnych trudnych sytuacjach życiowych nie tylko Tobie, ale również Twoim bliskim. Przed zakupem polisy zawsze warto porównać oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych – dzięki temu uda się wybrać najlepszą opcję spośród dostępnych na rynku. Jeśli chcesz uniknąć przepłacania i zależy Ci na najlepszych warunkach, skorzystaj z naszego kalkulatora. Porównasz w nim naraz nawet 5 różnych ofert 20 najpopularniejszych towarzystw ubezpieczeniowych, w tym także polisy na życie z rozszerzeniem na wypadek utraty pracy.

 

To warto wiedzieć

1.    Uraz, jakim jest złamanie nogi może stanowić podstawę do odszkodowania z polisy na życie, jeśli masz odpowiednie rozszerzenie ochrony

2.    Kwota odszkodowania zależna jest od wybranej przez Ciebie sumy ubezpieczenia oraz zakresu ochrony, a także stopnia doznanego uszczerbku

3.    Oprócz umowy dodatkowej dotyczącej złamania warto również zainteresować się ochroną na wypadek hospitalizacji, operacji oraz pakietem medycznym assistance

4.    Porównanie różnych ofert pozwoli podjąć świadomą i dobrą decyzję z uwzględnieniem wszystkich swoich potrzeb
 

FAQ – Najczęściej zadawane pytania o odszkodowanie za złamaną nogę

  1. Jakie są objawy złamania nogi?

    Do objawów złamania nogi lub innej kości należą przede wszystkim ostry ból, zasinienie, trudność w poruszaniu, opuchnięcie oraz deformacja ciała.

  2. Jak należy leczyć złamaną nogę?

    Sposób leczenia zależny jest od rodzaju oraz stopnia doznanego złamania. Część złamań może wymagać jedynie usztywniania gipsem lub ortezą, inne z kolei będą potrzebowały operacji chirurgicznej, wstawienia śruby lub płytki, a nawet rehabilitacji.

  3. Ile kosztuje ubezpieczenie na wypadek złamania nogi?

    Koszt polisy zależny jest wybranej sumy ubezpieczenia, zakresu ochrony ale również kilku innych zmiennych – Twojego wieku, stanu zdrowia oraz wykonywanego zawodu lub sposobu spędzania wolnego czasu. Jeśli uprawiasz sport uznawany za wysoce ryzykowny, ubezpieczyciel może naliczyć wyższą składkę.

  4. Czy po złamaniu nogi konieczna jest rehabilitacja?

    To zależy od złamania. Złamana noga może wymagać jedynie usztywnienia przez pewien okres, jeśli uraz był prosty innych metod leczenia. Jednak zdarzają się sytuacje, w których funkcjonalność kończyny zostaje poważnie naruszona i powrót do sprawności będzie wymagać regularnych ćwiczeń i zabiegów.

  5. Ile może wynosić odszkodowanie za złamaną nogę?

    Kwota odszkodowania zależna jest od rodzaju urazu, wysokości sumy ubezpieczenia oraz innych okoliczności – np. konieczności przejścia operacji. Z tytułu złamania nogi można otrzymać zarówno 300 zł, 500 zł, jak i 1 000 zł odszkodowania.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Średnia ocena: 0.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia