Masz duże jesienne wydatki? Radzimy na czym zaoszczędzić!
Sprawdź, ile Ty możesz zaoszczędzić porównując oferty w 7 minut.
Niektórzy kierowcy twierdzą, że samochód to „skarbonka bez dna”. Faktem jest jednak, że wielu z nich nie wyobraża sobie dojazdów do pracy czy na zakupy innym środkiem transportu. Aby ograniczyć wydatki ponoszone w związku z posiadaniem pojazdu, warto wdrożyć kilka prostych rozwiązań. Prezentujemy je poniżej.
Tankuj taniej – zrób porządek w samochodzie
Jednym ze stałych wydatków ponoszonych przez kierowców jest zakup paliwa. W dobie internetu sprawdzenie przed każdym tankowaniem pojazdu cenników obowiązujących na poszczególnych stacjach benzynowych nie jest specjalnie uciążliwe. Jeżeli jednak nie masz na to czasu, powinieneś starać się tankować auto na stacjach benzynowych przy hipermarketach. To właśnie tam jest zazwyczaj najtaniej – różnica często wynosi nawet kilkanaście groszy na litrze.
Aby zmniejszyć spalanie samochodu, usuń z niego niepotrzebne rzeczy. Dotyczy to zarówno bagażnika, jak i dachu pojazdu. Raz w miesiącu sprawdź ciśnienie w oponach. Zbyt niskie również przekłada się na wyższe spalanie. Negatywnie na osiągane spalanie wpływa też jazda z klimatyzacją i dlatego w miarę możliwości warto z niej zrezygnować.
Dodatkowe korzyści przyniesie Ci uczestniczenie w programie lojalnościowym. Zebrane punkty pracownicy stacji paliw wymieniają na atrakcyjne nagrody, w tym akcesoria samochodowe, np. na odkurzacz samochodowy czy myjkę wysokociśnieniową.
Naprawa pojazdu? Części eksploatacyjne kup przez internet
Zaufany mechanik samochodowy zdiagnozował w Twoim samochodzie problem w postaci zapchanego katalizatora lub uszkodzenia turbosprężarki? Poważniejsza awaria łączy się z kosztami, które często są bardzo wysokie. Czy można je obniżyć? Jednym ze sposobów jest zakup potrzebnych części eksploatacyjnych w sklepie internetowym.
Ceny części i akcesoriów w sklepach internetowych są korzystniejsze niż w stacjonarnych punktach sprzedaży. Dodatkowo możesz oszczędzać, korzystając z programów lojalnościowych banków. Niektóre proponują klientom moneyback, czyli zwrot części środków wydanych w e-sklepach. Jeżeli korzystasz ze starszego pojazdu, zastanów się, czy na pewno potrzebujesz oryginalnych części, czy też z powodzeniem wystarczą zamienniki o jakości zbliżonej do fabrycznych podzespołów.
Dlaczego potrzebny Ci pakiet ubezpieczeń?
Mimo że tylko ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, to powinieneś zaopatrzyć się w pakiet ubezpieczeń – co najmniej OC i AC. Dlaczego? To tylko pozornie dodatkowy wydatek. Dzięki posiadania ubezpieczenia AC zapewnisz sobie ochronę na wypadek kradzieży pojazdu czy jego uszkodzenia. Za niewielką dopłatą możesz też rozszerzyć ochronę o ubezpieczenia Assistance i NNW.
Użytkujesz starsze auto i w związku z tym obawiasz się, że zakup ubezpieczenia AC będzie sporym, nieuzasadnionym wydatkiem? Zdecyduj się na ubezpieczenie o ograniczonym zakresie ochrony, czyli tzw. mini AC. Taka polisa obejmuje całkowitą utratę samochodu w wyniku kradzieży oraz jego zniszczenie przez żywioły, np. wichurę czy gradobicie. Alternatywą jest skorzystanie ze standardowego AC i świadome zmodyfikowanie zakresu ochrony. Koszt zakupu ubezpieczenia AC można obniżyć, wybierając np. kosztorysowy sposób likwidacji szkody zamiast warsztatowego.
Kup ubezpieczenia kanałem direct
Jesienią odnawiasz polisę OC? Jeżeli dotychczas umowę podpisywałeś w agencji ubezpieczeniowej, skorzystaj z alternatywy w postaci możliwości zakupu ubezpieczenia przez internet, czyli tzw. kanałem direct. Jednym z głównych powodów jest przystępna cena. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje korzystniejsze ceny, a niektóre dodają gratis także dodatkowe ubezpieczenia, np. Assistance czy NNW.
Przy wyborze ubezpieczenia OC możesz kierować się wyłącznie ceną, bo zakres ochrony został ustalony w ustawie. Aby szybko znaleźć najkorzystniejszą cenowo ofertę, skorzystaj z kalkulatora OC AC. Wystarczy, że udzielisz odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu, a poznasz propozycje nawet kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Później pozostaje już tylko przeanalizować oferty i wybrać najkorzystniejszą cenowo. Aktualnie to najprostszy i najszybszy sposób na poznanie cen ubezpieczeń od niemal wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych działających na polskim rynku.
Wymiana opon? Skorzystaj z jesiennych promocji
Warsztaty samochodowe jak wszystkie inne firmy działające na rynku walczą o klienta, korzystając z promocji. Jesień to czas, gdy wielu kierowców zmienia opony na zimowe. Wtedy też warsztaty należące do ogólnopolskich sieci proponują atrakcyjne rabaty. Skorzystaj z nich, aby przygotować swój pojazd do zimy i przy okazji wykonać dodatkowy przegląd.
Informacje o promocjach są zamieszczane zarówno na stronach internetowych poszczególnych warsztatów samochodowych, jak i na serwisach specjalizujących się w gromadzeniu informacji o upustach. Korzystając z rabatów, możesz też zakupić opony zimowe. Jeżeli uważasz, że zakup nowego kompletu opon to za duży wydatek, poszukaj używanego zestawu w atrakcyjnej cenie. Wrzesień, październik i listopad to miesiące, gdy kierowcy wystawiają na sprzedaż posiadane komplety opon w nadziei, że szybko znajdą kupców.
Ubezpieczenie OC warto wybrać najtańsze. Podczas zakupu AC, najważniejszym kryterium wyboru jest jednak jego zakres. Jeśli chcesz posiadać kompleksowe ubezpieczenie, pamiętaj o wykupieniu dodatków, np. ASS. Taka ochrona kosztuje niewiele, a przyda się w razie nieoczekiwanych problemów podczas podróży. Jeśli nie chcesz przepłacać za ten sam lub podobny produkt, sprawdź wysokość składki dla Twojego samochodu w naszym kalkulatorze OC i AC. W kilka minut porównasz oferty 11 towarzystw w 1 miejscu i znajdziesz najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia.
2. Tankuj paliwo na najtańszych stacjach.
3. Naprawiasz starsze auto? Kup części w sklepie internetowym lub zastosuj zamienniki.
4. Porównaj ceny ubezpieczeń i wybierz najkorzystniejszy i najtańszy pakiet.
5. Wymieniasz opony na zimowe? Korzystaj z atrakcyjnych rabatów lub poszukaj używanego zestawu.